Yönetim

SELÇUK TUNCALI | Yönetim Kurulu Başkanı
Selçuk Tuncalı, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nden Uluslararası İşletme derecesi ve Houston’daki Rice Üniversitesi’nden Finans alanında MBA derecesi aldı.

Kariyerine Interbank’ta Kredi Satış Uzmanı olarak başlayan Tuncalı, daha sonra Finansbank’ta Hazine Pazarlama Birimi yöneticisi, İktisat Yatırım’da ise Sabit Gelirli Yatırımlar Birimi yöneticisi olarak çalıştı.

2002 yılında yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi sektörlerinde hizmet veren ÜNLÜ & Co’ya katılan Selçuk Tuncalı, halen Grup firmalarından İSTANBUL Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.
 
HASAN TENGİZ | Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Hasan Tengiz, 1994-1995 yıllarında Osmanlı Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Türk Ekonomi Bankası’nda Yönetim Kurulu Görevli Üyesi olarak devam etti. 2001 yılında TMSF Tahsilat Daire Başkanı olan Tengiz, 2005 yılına kadar bu görevini sürdürdü.

2005 yılından 2017 yılına kadar Girişim Varlık Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Hasan Tengiz, 2017 yılı itibariyle Girişim Varlık Yönetim Kurulu Üyesi olarak profesyonel hayatına devam etmektedir)
 
HİLMİ GÜVENAL | Yönetim Kurulu Saymanı
Hilmi Güvenal Robert Kolej‘deki eğitiminn ardından, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Harvard Business School Yönetici Geliştirme Programını bitiren Hilmi Güvenal 15 yıl Tekfen Holding bünyesindeki çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı.

2002 yılında ortaklarıyla beraber Reform Kurumsal‘ı kuran Güvenal, 2002'den bu yana yüzlerce müşteriye kurumsal yapılanma ve dönüşüm, şirket evlilikleri ve satın-almalar, finansal yeniden yapılandırma konularında hizmet veriyor. 2009 yılından bu yana Hayat Varlık Yönetim A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.)
 
ÖMER KALAV | Yönetim Kurulu Üyesi
1969 Yılında İstanbul’da doğdu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme/MBA bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Ayrıca 2010 yılında Okan Üniversitesinde Doktorasını tamamlayan Kalav, Meslek hayatına 1991 yılında başlamıştır.

1995-2004 yılları arasında çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2004-2011 yıllarında Birleşik Fon Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Dr. Ömer Kalav, 2011-2017 yıllarında Genel Müdür olarak görevine devam etmiştir. 04.02.2017 tarih itibariyle Birleşim Varlık Yönetim A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır.

İngilizce,Fransızca ve Arapça bilen Dr. Ömer KALAV evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

 

Copyright © 2017 Varlık Yönetim Şirketleri Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.